Pôžička pre živnostníkov

Neustále môžeme vidieť reklamy poskytovateľov pôžičiek, ktoré sú určené pre každého, a to bez akýchkoľvek problémov. Vždy sa za touto ponukou skrýva aj „ale“. Tak ako si ako nezamestnaný môžete bez ručenia požičať len malú sumu, tak aj pôžičku pre živnostníkov nie je celkom jednoduché získať.

Každé podnikanie občas potrebuje podporiť finančnou injekciou, no aj tu ponúkajú väčšiu istotu a najmä výhodnejšie podmienky banky. Ako živnostník však musíte preukázať nielen svoj príjem, a teda aj daňové priznanie, ale preveruje sa aj skutočnosť, že nemáte dlhy voči sociálnej poisťovni. Banky však vyžadujú kladný hospodársky výsledok za uplynulý rok, čo môže byť problém najmä pre začínajúceho podnikateľa. V banke tak máte väčšie šance uspieť ako zamestnanec, hoci aj s nižším príjmom. Pre živnostníkov sa banky riadia oveľa prísnejšími pravidlami, a tak Vás môžu odmietnuť rovnako ako nezamestnaného. Aj keď ste živnostník nie je teda jednoduché vybaviť si pôžičku.

Ak ste v banke neuspeli, Vašou druhou možnosťou je trh s nebankovými pôžičkami. Tie sú oveľa dostupnejšie, keďže nemusíte spĺňať všetky prísne kritériá, ktoré sú pre banky typické. Peniaze tak získate aj na rozbehnutie svojho podnikania.

Výhodné podmienky však ponúkajú najmä banky. Vyberať tu môžete z viacerých biznis úverov, každý ponúka rôzne výhody a možnosti. Porovnávať sa teda oplatí aj v tomto prípade. Požičať si však nemusíte len na vlastné podnikanie, nájdete totiž aj bezúčelové produkty, ktoré môžete použiť na čokoľvek.

Ak však nesplníte požiadavku banky o preukázaní kladného výsledku podnikania, Vašou možnosťou je nebankovka. Tu môžete pôžičku získať aj v takomto prípade.

Nevýhodou pôžičiek pre živnostníkov je však potreba ručenia, najmä pri vyšších požičaných sumách. Uvedomte si však, že ako živnostník ručíte celým svojím majetkom, a to aj v prípade nesplácania pôžičky.  


Ďalšie články o pôžičkách

Výhodná hypotéka od Prima Banky

Na trhu s hypotékami sa neustále stretávame s výhodnejšími ponukami úrokových sadzieb. Konkurencia je veľmi veľká a aj banky sa tak snažia získať stále viac a viac zákazníkov. Práve z tohto...

viac

Hypotéky sú najvýhodnejšie, no na čo ich možno použiť?

V množstvách pôžičiek sa nejeden z nás stráca, aj to je dôvod prečo sa tomuto spôsobu financovania najrôznejších potrieb a želaní chceme vyhnúť. Iste si uvedomujete reálne hrozby v prípade...

viac

Kreditnú kartu treba používať s rozumom

Kreditné karty sa rovnako ako iné druhy pôžičiek dostávajú aj do nášho povedomia. Často si však pletieme pojem kreditná karta a debetná karta. Prvá je istou formou pôžičky, tú druhú dostanete u...

viac