Najvýhodnejšia hypotéka 5 5 12

Najvýhodnejšia hypotéka

Hypotéka patrí do kategórie dlhodobých úverov a v súčasnosti predstavuje najpopulárnejší zdroj financovania bývania.Hypotekárny úver je úver určený primárne na kúpu bytu, výstavbu alebo rekonštrukciu domu a je zabezpečený záložným právom.

Ak práve premýšľate nad kúpou nového bytu, alebo sa chystáte stavať, či rekonštruovať v blízkej dobe dom, môže byť pre vás veľmi náročné zorientovať sa v množstve ponúk, ktoré jednotlivé banky pre svojich klientov ponúkajú. Pri výbere tej najvýhodnejšej hypotéky vám môžu v súčasnosti poradiť aj viaceré spoločnosti, poskytujúce poradenské služby ohľadne finančných produktov. Nebude to však zadarmo. Ich výhodou je, že vám poskytnú naozaj komplexné informácie o jednotlivých hypotékach, preveria vašu bonitu a na základe vašich informácii vám pomôžu vypracovať ideálny finančný rozpočet pre vašu budúcu hypotéku. Na záver vám potom spoločnosť vyberie tú vašu ideálnu hypotéku. Nevýhodou je však cena, ktorú si tieto spoločnosti za svoje služby účtujú.

A aká je to vlastne ideálna alebo najvýhodnejšia hypotéka? Predovšetkým je to hypotéka, ktorú budete schopný splácať, a ktorá vám umožní splniť si svoje sny o bývaní. To ktorá hypotéka je pre vás tá najvhodnejšia záleží taktiež od toho či ste mladý človek alebo mladomanželský pár. Pre mladých ľudí sú totiž v ponuke aj produkty so štátnou podporou, ktoré sú oproti bežným hypotékam výhodnejšie. Ich cieľom je predovšetkým zvýšenie dostupnosti vlastného bývania pre mladých ľudí.

Banky v súčasnosti ponúkajú rôzne výhody ( minimum dokladov, rýchle spracovanie úveru a pod. ), ktoré vás majú presvedčiť o tom, že práve tá ich hypotéka je najvýhodnejšia. Pri rozhodovaní sa, ktorá hypotéka je pre vás výhodná vám môžu pomôcť internetové stránky jednotlivých bánk. Tam nájdete informácie o jednotlivých hypotékach, o ich výhodách, pre koho sú určené a samozrejme aj o podmienkach, ktoré musíte splniť. Tieto informácie sú však zväčša len orientačné. Môžu však poslúžiť ako prvý zdroj informácii, na základe ktorého si potom vyberiete len tie ponuky, ktoré vás najviac oslovia. Ušetríte tak čas a nemusíte navštevovať všetky banky osobne. Potom je to už len na vás, pre ktorú ponuku sa rozhodnete.