Nájdite tú správnu pôžičku online!

Finančný trh je pre bežného laika hotovou džungľou. Bankové úvery? Nebankové pôžičky? A ktoré sú výhodnejšie, lepšie, rýchlejšie? Univerzálna odpoveď sa hľadá len veľmi ťažko. A nájsť ju stojí obvykle nemálo úsilia a času, ktoré má len málokto z nás nazvyš. Najlepšie by preto bolo získať informácie na jednom mieste - ideálne cez internet.

Online a na jednom mieste

Práve to je cieľom a úlohou komplexného webového portálu VšetkyPôžičky.sk. Ten sa sústredí na bankové aj nebankové produkty a ponúka návštevníkovi podrobný prehľad a informácie. Chcete si zobrať menšiu a rýchlu pôžičku bez zbytočného dokladovania? Alebo máte naopak záujem o väčší spotrebný úver z banky? Nielen na tieto otázky nájdete odpovede práve na tejto webstránke.

Ambíciou portálu nie je totiž len sucho skonštatovať fakty alebo čísla. Už hneď na úvodnej stránke uvidíte, že tento projekt ide do hĺbky a sústredí sa na komplexné informácie, ale aj posúdenie každej pôžičky a každého úveru zo strany možného klienta. Aj preto tu získate nielen technické informácie, ako sú napríklad úverové limity alebo doba splatnosti, ale aj informácie o možnostiach vybavenia každej pôžičky.

Prehľadné porovnanie úverov

Na jednom mieste je možné porovnanie pôžičiek a to vo veľmi prehľadnej tabuľke. Či už máte záujem o bankový alebo nebankový úver, dozviete sa tu, ktorá pôžička poskytuje aké možnosti ohľadom finančného rozsahu aj ohľadom možnostiach splácania. Preto je tento nástroj ideálny pre každého, kto sa chce rýchlo zorientovať vo svete úverových a finančných produktov na našom trhu.

Okrem klasického porovnania je možné priamo na webe nájsť aj iné informácie a to detailne ku každej pôžičke alebo úveru. Dozviete sa o podmienkach, ktoré musíte splniť na získanie úveru, taktiež zistíte všetko potrebné o postupe získania pôžičky. Ku každej pôžičke ponúka webstránka aj reprezentatívny príklad, odpovedá na najčastejšie otázky ohľadom pôžičky a nájdete tu aj ohodnotenie zo strany klienta, ktorý má s daným úverom skúsenosť.

V rámci porovnania aj detailu sa o každom úvere dozviete:

 • minimálnu a maximálnu výšku pôžičky

 • dobu splatnosti a spôsobom splácania pôžičky

 • či je potrebné ručenie, ručiteľ alebo nejaká forma zabezpečenia úveru

 • či si poskytovateľ overuje výšku príjmu

 • či si poskytovateľ overuje a nahliada do úverových registrov dlžníkov

 • akým spôsobom a do kedy sa pôžička vybavuje

 • ako získate peniaze - či prevodom alebo aj inou formou

 • či je možné si požičať aj bez registrácie, ak ste nový klient

 • či sú s pôžičkou spojené poplatky, napríklad za poskytnutie, vedenie alebo predčasné splatenie

Z banky alebo z nebankovky?

VšetkyPôžičky.sk ponúkajú možnosť porovnania a získanie informácií o pôžičkách a úveroch tak z bánk ako aj z nebankových spoločností. Môžete si zvoliť bankové úvery z Poštovej banky, OTP banky, Zuno banky, mBank, UniCredit Bank alebo Sberbank. Na portály sú ale aj nebankové pôžičky a to tak menšie vo forme mini úverov, ako aj väčšie spotrebiteľské nebankové úvery. Nájdete tu Pôžičkomat, Provident, Profi Credit, Home Credit, Tesco pôžičky aj Cetelem.

Ako nájsť tú správnu pôžičku

 • portál ponúka možnosť vyhľadať si pôžičky aj podľa druhu vybavenia - online aj cez SMS

 • porovnanie pôžičiek je možné aj podľa cieľovej skupiny - pre študentov, dôchodcov, nezamestnaných alebo aj pre ženy na MD

 • je možné nájsť informácie aj o konkrétnych účeloch využitia - na auto, pred výplatou alebo bezúčelovo na čokoľvek

 • môžete nájsť aj pôžičky bez registra, bez potvrdenia o príjme aj bez ručenia

 • ak si chcete požičať len na občiansky preukaz a len od overených poskytovateľov bez poplatkov vopred, nájdete tu presne, čo hľadáte

Nielen informácie, ale aj možnosť požičať si!

Najväčšou výhodou popri porovnaní a detailných informáciách je aj možnosť priamo o pôžičku alebo úver požiadať. Na webstránke sa nachádza celkovo až 15 druhov alebo typov pôžičiek a o 9 z nich je možné požiadať priamo online na portály. Ak si teda vyberiete pôžičku, ktorá je pre vás najvýhodnejšia, môžete odoslať internetovú žiadosť a zistiť, či vám poskytovateľ požičia a za akých podmienok.

Keďže ide o nezáväznú žiadosť, môžete skúsiť nasledovný postup:

 1. Odošlete viacero žiadostí o viac rôznych pôžičiek.

 2. Počkáte na posúdenie žiadosti a na to, ktoré pôžičky vám schvália a ktoré nie

 3. Vyberiete si najlepšiu z tých, čo vám schválili.

 4. Všetko vybavíte online, prípadne ak budú potrebné niektoré doklady, tak ich viete poslať aj poštou.

 5. Po dokončení celého procesu vám prídu peniaze na bankový účet alebo rovno domov šekom, podľa toho, aké možnosti daný poskytovateľ ponúka.

Plusy a mínusy riešenia pôžičiek cez internet

Keďže portál VšetkyPôžičky.sk má okrem recenzií a prehľadov pre návštevníkov pripravenú aj možnosť požiadania o pôžičku priamo online cez internet, sú s tým spojené určité podmienky. To, že sa dá vyriešiť žiadosť o úver cez počítať je veľmi pohodlné a prináša to aj niektoré zaujímavé výhody. No zároveň sú tu určité obmedzenia, hoci len v detailoch, ktoré by sa mohli do budúcnosti zlepšiť.

Prečo využiť služby portálu:

 • jednoduché používanie webstránky, ktorá je maximálne prehľadná na počítači, ale aj na mobilnom telefóne

 • na jednom mieste získate komplexný prehľad o pôžičkách a to tak bankových, ako aj nebankových

 • každý úver má veľmi detailne spracované informácie a recenziu a je aj zhodnotený z hľadiska výhodnosti a dostupnosti

 • ožiadanie o úver online z pohodlia domova je najrýchlejšie a najjednoduchšie, nemusíte nikam chodiť a s nikým sa stretávať; navyše na nič a nikoho nečakáte

Kde ešte treba zlepšiť možnosti:

 • portál by mohol ponúkať informácie o viacerých poskytovateľoch malých krátkodobých pôžičiek
 • viac hodnotení od klientov bánk a nebankoviek by vytvorilo lepší a objektívnejší obraz
 • v budúcnosti by bolo dobré sa zamerať aj na hypotekárne úvery

Ďalšie články o pôžičkách

Recenzia a skúsenosti: Rýchle pôžičky online Pôžičkomat

Pôžičkomat je pod krídlami spoločnosti Friendly Finance Slovakia, ktorá má na svojom konte dlhoročné skúsenosti s pôsobením na škandinávskych trhoch a trhoch v strednej Európe. Snaží sa ku...

viac

Zrušenie poplatkov za vedenie úverového účtu

Poskytnutie spotrebiteľského úveru, či už z banky alebo z nebankovej inštitúcie, bolo v minulosti naviazané na vedenie úverového účtu. Ak ste si teda zobrali úver, potrebovali ste aj úverový účet,...

viac

Výhody a nevýhody online pôžičiek

Podobne ako u SMS pôžičiek si takto môžete požičať chýbajúcu hotovosť veľmi rýchlo, postačuje Vám prístup na internet. Nemusíte teda nikam chodiť, všetko potrebné vybavíte z pohodlia svojho domova....

viac