Pôžičky na bývanie pre mladých

Bývanie potrebujeme všetci. Túto nutnosť pociťujú najmä mladí a o to viac. Chcú sa jednoducho osamostatniť a nebyť svojim rodičom na príťaž. Aktuálna situácia však neumožňuje robiť unáhlené rozhodnutia.

Aby sme si tento sen splnili, potrebujeme peniaze. No najčastejšie nie sme schopní potrebnú hotovosť našetriť z vlastných zdrojov. Aj ak prácu máme, zväčša je len mierne ohodnotená, a tak by šetrenie trvalo aj desiatky rokov. Bývať však často potrebujeme oveľa skôr.

Dnes sa teda bez pôžičky, či úveru na bývanie nezaobídeme. Tieto sa stali bežnou súčasťou našich životov, a sú teda veľmi populárne. Ponúkajú totiž možnosť získať potrebné peniaze rýchlo a zväčša aj s nižšími úrokmi. Takto si požičiavame vysoké sumy, nízky úrok je však kompenzovaný dlhou dobou splácania. Ide o zadĺženie často na celý život, vďaka týmto prostriedkom však môžete bývať už teraz. Preto sú práve pôžičky na bývanie, či hypotéky výhodné a sú obľúbenou formou financovania vlastného bývania. Nové bývanie však stále viac hľadajú mladí. Tento ich záujem teší aj samotný štát, a tak poskytuje aj štátny príspevok k takýmto pôžičkám. Tento je súčasťou pôžičiek pre mladých, ktoré ponúkajú všetky banky.

Ako aj pri iných druhoch pôžičiek, každá banka ponúka rozdielne produkty. Preto sa treba informovať vo viacerých, a vybrať tak najvýhodnejšiu pôžičku. Netreba sa spoliehať len na jednu banku. Urobte si prehľad, tak môžete aj ušetriť. Banky totiž o svojich klientov súperia a snažia sa tak ponúknuť výhodnejšie podmienky ako konkurencia.

Spoločným znakom je samozrejme doba splácania, tá môže byť až 30 rokov. Je to dlhá doba, a tak sa môžete aj poistiť proti neschopnosti splácať. Výnimkou nie je ani odloženie splátok aj na niekoľko mesiacov. Výhodné sú tiež mimoriadne splátky, vďaka ktorým si môžete výrazne skrátiť dobu splácania.

Keďže ide o veľmi vysoké sumy, je potrebné doložiť účel a ručiť predmetnou nehnuteľnosťou. Banky sa tak poisťujú, že dlžnú sumu aj bez problémov splatíte. Svojich klientov si teda dobre preveria. Musíte doložiť príjem aj čistý register. Získať teda takúto pôžičku nie je pre každého jednoduché.  


Ďalšie články o pôžičkách

Zdaňovanie výhier

Zväčša sa potýkame práve s nedostatkom financií. Spôsobené je to najmä nízkymi príjmami a naopak vysokými výdavkami na stravu a živobytie. Občas však malá hotovosť zostane a nájdu sa takí, ktorí...

viac

Výhodné pôžičky pre učiteľov a študentov

Získať vzdelanie je v našej spoločnosti čoraz dôležitejšie. Dôvod je najmä vysoká nezamestnanosť absolventov škôl. Mladí tak často zvyšujú svoju kvalifikáciu, aby mali väčšie šance uplatniť sa na...

viac

Majte všetko, čo chcete!

Vrátiť v obchode na miesto tričko, po ktorom túžite a sedí vám ako uliate, odmietnuť vytúženú akciu s partiou priateľov alebo nebyť schopný kúpiť darček milovanej osobe. Poznáte ten pocit? Zrejme...

viac