Pôžičku vybavíte jednoducho aj v nedeľu o polnoci

Dnes je moderné vybavovať všetko cez internet. Bežné sú nákupy z e-shopov a dokonca už aj vybavovanie na úradoch. Podobne je to aj s úvermi.

 

Prečo by ste mali niekde stáť v rade, čakať na pobočke, stretávať sa s niekým osobne alebo niekam zdĺhavo telefonovať? Navyše, ak to nemôžete spraviť kedykoľvek, ale len počas presne vymedzených hodín v pracovné dni. Nie, existuje oveľa lepší spôsob ako vyriešiť financovanie - cez internet.

Všetky online pôžičky na jednom mieste

Úvery cez internet poskytuje čoraz viac bánk aj nebankových spoločností. Nebankovky boli v minulosti lídrom na trhu s online pôžičkami, no za posledné roky banky tento náskok úspešne zmazali. Dnes sa tak dajú požičať cez internet prakticky všetky typy úverov od krátkodobých minipôžičiek až po hypotéky.

Do popredia sa dostávajú zároveň aj špecializované portály, ktoré ponúkajú viacero pôžičiek na jednom mieste. Prednosťami týchto portálov sú:

 • možnosť porovnať si rôznych poskytovateľov, napríklad banky aj nebankovky navzájom

 • získanie dokonalého prehľadu o výhodách a rozdieloch medzi úvermi podobného typu

 • možnosť priamo si nechať vykalkulovať výšku mesačnej splátky, zistiť úrok aj preplatenie pôžičiek priamo online z pohodlia domova

 • možnosť požiadať o pôžičku prostredníctvom internetovej žiadosti

365 dní v roku a 24 hodín denne

Najväčšou výhodou online pôžičiek je, že o ne môžete požiadať kedykoľvek, doslova 24 hodín denne a 365 dní v roku. Rozhodli ste sa, že si kúpite nový spotrebič do domácnosti, vymeníte auto alebo trebárs aj zrekonštruujete celý dom? Žiaden problém, o úver sa dá požiadať aj v nedeľu a o polnoci.

Vybavenie takejto pôžičky je pritom veľmi jednoduché a prebieha najčastejšie nasledovne:

 1. Najprv si vyberiete úver, o ktorý máte záujem.

 2. Vyplníte online žiadosť, kde napíšete svoje osobné údaje.

 3. Zvolíte si výšku úveru a jeho splatnosť.

 4. Online žiadosť odošlete a počkáte na potvrdenie prijatia žiadosti zo strany poskytovateľa pôžičky.

 5. Následne budete podľa inštrukcií posielať ďalšie potrebné doklady, či už fotokópiu preukazu totožnosti, potvrdenie o výške príjmu a podobne. Tieto doklady stačí častokrát poslať online, nemusíte ich nikam osobne nosiť.

 6. Ak sa jedná o väčší úver, vyžaduje sa osobné podpísanie úverovej zmluvy, čo však vyriešite online a poštou. Pri menších úveroch stačí čisto len online potvrdenie zmluvy o úvere.

 7. To je všetko, pôžičku máte v prípade splnenia podmienok schválenú a peniaze vám spravidla prídu na váš bankový účet do 24 až 48 hodín.

Dajte prednosť overeným a známym úverom

Rovnako ako v reálnom svete, aj v tom virtuálnom platí, že by ste sa nemali nechať zlákať na neseriózne, podvodné, predražené alebo nevýhodné úvery. V princípe nikdy neplaťte žiadne poplatky vopred a vždy dajte prednosť úverom a pôžičkám od tých bánk, či nebankoviek, ktoré poznáte aspoň z počutia.

Aby ste zvýšili šancu získať čo najlepšie podmienky, orientujte sa taktiež na serióznejšie, komplexnejšie a profesionálnejšie porovnávacie portály online pôžičiek. Dobrým príkladom je portál Hyperfinancie.sk, ktorý funguje ako finančný supermarket aj ako portál poskytujúci nekomerčné a spravodajské informácie zo sveta financií.

Portál je unikátny aj svojim špeciálnym porovnávačom, kde sa dá nájsť pôžička naozaj pre každého. Prostredníctvom tohto online nástroja si môžete „vyklikať“ podmienky, ktoré má váš úver splniť a vo výsledkoch sa zobrazí porovnanie len tých pôžičiek, ktoré dané kritéria spĺňajú.

Hyperfinancie.sk na jednom mieste koncentrujú bankové úvery, nebankové pôžičky aj krátkodobé pôžičky so splatnosťou do 30 dní. Tento finančný a úverový supermarket je „otvorený“ každý deň a ponúka tiež špeciálne ponuky, ktoré nikde inde nenájdete. Vybrať a vybaviť si vhodnú pôžičku nebolo nikdy ľahšie - tak na čo ešte čakáte vy?


Ďalšie články o pôžičkách

Možnosť refinancovať ponúka aj mBank

S klesajúcimi úrokovými sadzbami sa stále viac klientov bánk obzerá po výhodnejších ponukách. Ak už svoju pôžičku nejaký ten čas splácate, iste Vás zaujala možnosť ako jednoducho ušetriť. Nízke...

viac

Syndikovaný úver

Dnes si peniaze môže požičať naozaj každý, no my obyčajní ľudia hľadáme najmä nižšie sumy a výhodné úroky. Dobre si premyslíme koľko a kde si požičiame. Máme totiž k dispozícií viac možností vo...

viac

Pôžičky bez registra ihneď

Potrebujete rýchlo peniaze? Máte záznam v registri a nemôžete si požičať v banke? U nebankových spoločností môžete dostať pôžičky bez registra ihneď. Poďme si prejsť, čo naozaj nebankové...

viac