Na Vianoce potrebujeme peniaze

Záver roka sa nezadržateľne blíži, a tak asi všetci zápasíme s myšlienkami, akým darčekom potešiť našich najbližších.

Vianočné sviatky sú veľkou záťažou pre naše peňaženky, a to tak z nutnosti zaobstarať výzdobu, darčeky, ale aj sviatočnú tabuľu a dostatok jedla. Na to by sme nemali zabúdať ani počas roka a potrebnú hotovosť si tak postupne šetriť, alebo nevyhnutné veci kupovať postupne. Ak totiž čakáte až na poslednú výplatu v tomto roku, zrejme nebude postačovať.

Vzdať sa však skutočného lesku a kúzla Vianoc nemieni takmer nikto. Práve pre tento účel sú tak poskytované aj Vám rôzne pôžičky. V tomto ohľade je samozrejme lepšie siahnuť po bankových produktoch, no aj niektoré nebankovky ponúkajú konkurencieschopné produkty.

Ak teda na Vianoce počítate s požičanou hotovosťou, určite príde vhod náš stručný prehľad skutočných vianočných ponúk. S tou prvou prišla už v septembri Poštová Banka, ktoré láka aj možnosťou vyhrať zlaté tehličky v hodnote 400 € alebo v závere súťaže jednu až s hodnotou 5 000€. Výhodou je aj možnosť požičať si pomerne vysoké sumy aj za nízke splátky. Prilepšiť si tak môžete napríklad sumou 1000€ len za 19 € mesačne, 2000€ bude Vašich za 35 € mesačne. Ide však o dlhú dobu splácania, a to až 10 rokov, takže tieto Vianoce Vás budú prenasledovať až dlho. Takto však aj túto výpomoc poriadne preplatíte. Zo sumy 2 000 €, ktorú Vám banka požičia, nakoniec zaplatíte až 4200 €.

Poštová Banka Vám však požičia už od 100€ až do 30 000 € a splatnosťou od 5 mesiacov až 10 rokov. Úroková sadzba začína na 7,5% p. a. Váš konečný úrok Vám však určí až samotná banka.

S vianočnou ponukou prichádza aj Tatra Banka, tá ponúka úver vo výška od 500€ až do 25 000 €, a splácať môžete 2 až 10 rokov. Úroková sadzba však začína na 9,9 % p. a. Banka Vám však odpustí prvú splátku.

Získať tieto pôžičky môžete ak máte príjem, podnikáte, prípadne poberáte dôchodok. Pozor si však treba dať práve na dlhé doby splácania. Aj keď Vás mesačná splátka nezaťaží, celú pôžičku nakoniec aj tak preplatíte o väčšiu sumu, ako by ste si možno mysleli.  


Ďalšie články o pôžičkách

Recenzia a skúsenosti: mPôžička Plus od mBank

mBank je na Slovensku mladá banka, pôsobí tu od roku 2007. A to, že je mladá vidieť aj na jej komunikácii a cielení na mladšie ročníky. Banka si počas svojho pôsobenia vybudovala viac ako slušnú...

viac

Neférové praktiky nebankoviek

Spoločnostiam sa v poskytovaní pôžičiek a úverov darí, aj preto vznikajú neustále nové spoločnosti, ktoré sú ochotné Vám požičať. Trh je tak plný množstva firiem, ktoré poskytujú pôžičky a úvery....

viac

Ak si vziať hypotéku, tak s rozvahou

Hypotéky sú stále najčastejším dôvodom, prečo sa zadlžujeme. Vlastné bývanie láka najmä teraz, keďže úrokové sadzby sú na rekordných minimách. Využiť túto možnosť teda môžete aj Vy, no ak ste sa...

viac