Na Vianoce potrebujeme peniaze

Záver roka sa nezadržateľne blíži, a tak asi všetci zápasíme s myšlienkami, akým darčekom potešiť našich najbližších.

Vianočné sviatky sú veľkou záťažou pre naše peňaženky, a to tak z nutnosti zaobstarať výzdobu, darčeky, ale aj sviatočnú tabuľu a dostatok jedla. Na to by sme nemali zabúdať ani počas roka a potrebnú hotovosť si tak postupne šetriť, alebo nevyhnutné veci kupovať postupne. Ak totiž čakáte až na poslednú výplatu v tomto roku, zrejme nebude postačovať.

Vzdať sa však skutočného lesku a kúzla Vianoc nemieni takmer nikto. Práve pre tento účel sú tak poskytované aj Vám rôzne pôžičky. V tomto ohľade je samozrejme lepšie siahnuť po bankových produktoch, no aj niektoré nebankovky ponúkajú konkurencieschopné produkty.

Ak teda na Vianoce počítate s požičanou hotovosťou, určite príde vhod náš stručný prehľad skutočných vianočných ponúk. S tou prvou prišla už v septembri Poštová Banka, ktoré láka aj možnosťou vyhrať zlaté tehličky v hodnote 400 € alebo v závere súťaže jednu až s hodnotou 5 000€. Výhodou je aj možnosť požičať si pomerne vysoké sumy aj za nízke splátky. Prilepšiť si tak môžete napríklad sumou 1000€ len za 19 € mesačne, 2000€ bude Vašich za 35 € mesačne. Ide však o dlhú dobu splácania, a to až 10 rokov, takže tieto Vianoce Vás budú prenasledovať až dlho. Takto však aj túto výpomoc poriadne preplatíte. Zo sumy 2 000 €, ktorú Vám banka požičia, nakoniec zaplatíte až 4200 €.

Poštová Banka Vám však požičia už od 100€ až do 30 000 € a splatnosťou od 5 mesiacov až 10 rokov. Úroková sadzba začína na 7,5% p. a. Váš konečný úrok Vám však určí až samotná banka.

S vianočnou ponukou prichádza aj Tatra Banka, tá ponúka úver vo výška od 500€ až do 25 000 €, a splácať môžete 2 až 10 rokov. Úroková sadzba však začína na 9,9 % p. a. Banka Vám však odpustí prvú splátku.

Získať tieto pôžičky môžete ak máte príjem, podnikáte, prípadne poberáte dôchodok. Pozor si však treba dať práve na dlhé doby splácania. Aj keď Vás mesačná splátka nezaťaží, celú pôžičku nakoniec aj tak preplatíte o väčšiu sumu, ako by ste si možno mysleli.  


Ďalšie články o pôžičkách

Bežný účet od Slovenskej sporiteľne

Aj keď všade v reklamách vidíme najmä rôzne ponuky na pôžičky, predsa len potrebuje každý z nás bankový účet, kde si necháva posielať výplatu. Banky sa prirodzene snažia zarobiť aj na tom, že môžu...

viac

Mladomanželské pôžičky

Náš štart do života je niekedy veľmi zložitý. Aj to je dôvod, prečo aj vo vyššom veku zostávame bývať u rodičov. Keď si však založíme vlastnú rodinu, začíname hľadať naše možnosti na vlastné...

viac

Je poistenie zbytočné?

Vo veľkej miere sa na našich stránkach zaoberáme nielen pôžičkami, ale tiež šetrením v rodinnom rozpočte. Aj keď sa môže zdať, že práve poistenie osôb je len ďalším zbytočným výdavkom, nemusí byť...

viac