Ak si už požičať, tak výhodne

Pôžičky sú na našom trhu už dlho, vďaka nim môžeme vyriešiť takmer každé naše finančné starosti. Peniaze chýbajú vo väčšine domácností, no ak tento problém neriešite, môže Vám prerásť cez hlavu. Financovať pravidelné výdavky na domácnosť, či potraviny prostredníctvom pôžičiek je hlúposť. Veľmi rýchlo sa tak totiž dostanete do veľkých problémov.

Vyjsť však od výplaty k výplate nemusí byť vždy jednoduché. Na vine sú najmä nečakané výdavky, na ktoré nemáte potrebnú rezervu. Aj drobná oprava tak môže spôsobiť nemalé komplikácie. V tomto prípade si môžete požičať aj menšiu sumu. Ak však chcete výhodný úrok, hľadajte najvýhodnejšie podmienky.

Najnižší úrok spravidla nájdete v banke. Aby Vám však peniaze poskytla, dobre si preverí Vašu schopnosť splácať. Preto je získanie bankovej pôžičky také zložité. Ak nespĺňate náročné kritéria, jednoducho máte smolu. V tom prípade Vám zostáva len ponuka nebankových spoločností. Ich produkty sú však oveľa drahšie ako tie, ktoré ponúkajú banky. Vyšší úrok, ale aj poplatky tak nahrádzajú vyššie riziko pri poskytovaní pôžičiek. Ak je Vaša jediná šanca získať pôžičku nebankovka, dobre porovnávajte ponuku všetkých spoločností. Aj medzi jednotlivými finančnými inštitúciami sú isté odchýlky, a tak môžete nájsť aj výhodnejšiu pôžičku.

Skôr ako si vezmete pôžičku, je potrebné sa dobre informovať, a to o všetkých detailoch. Zaujímať by Vás nemala len úroková sadzba, ale aj ročná percentuálna miera nákladov (RPMN – tá udáva aká skutočne výhodná, alebo nevýhodná je pôžička), a tiež by ste sa mali oboznámiť aj s poplatkami spojenými s poskytnutím pôžičky.

Možnosť požičať si je lákavá, neriešte však týmto spôsobom pravidelné platby a dobre zvážte, či si pôžičku môžete dovoliť, a tiež akú mesačnú splátku môžete zo svojho rozpočtu splácať.


Ďalšie články o pôžičkách

Aj na jeseň sa banky v hypotékach predháňajú

Leto je aj v bankovom sektore trochu zasnené. Produkty bánk nejdu tak na dračku, keďže sa skôr sústredíme na dovolenky. S príchodom jesene chcú však všetky naštartovať predaj svojich produktov a v...

viac

Ako nenaletieť úžerníkom

Množstvo exekúcií sa v posledom období výrazne zvyšuje. Dôvodom je najmä rýchlosť a dostupnosť rôznych pôžičiek a fakt, že na našom trhu môžete natrafiť aj na úžerníkov. Ich praktiky však nie sú...

viac

Ako sa zbaviť dlhov

Pôžičky a úvery sú veľmi preferované. Spoločnosti ich ponúkajú veľmi rýchlo a jednoducho, a tak je naozaj ťažké im odolať. Väčšina z nás tak žije na dlh, no táto situácia nám pokoj na duši...

viac